Bestill Opplæring »

Førerkort MC

Vi underviser på forskjellige MC’er som er tilpasset og optimalisert for MC-opplæring. Vi har i tillegg senket en av våre skolesykler for å tilpasse oss lave elever. Finn ledig MC-kurs i vår bookingkalender.

A1 - lett motorsykkel

 • - Motorvolum opptil 125 ccm og maks 11 kW (forholdet mellom effekt og egenvekt på høyst 0,1 kW/kg)
 • - Aldersgrense 16 år
 • - Øvelseskjøring fra fylte 15 år

A2 - mellomtung motorsykkel

 • - Maks effekt 35 kW (forholdet effekt/vekt høyst 0,2 kW/kg)
 • - Aldersgrense 18 år
 • - Øvelseskjøring fra fylte 17 år

A - tung motorsykkel

 • - Full effekt
 • - Direkte erverv - minstealderen er 24 år
 • - Trinnvis erverv - minstealderen er 20 år. Dette forutsetter at du tar klasse A2 som 18-åring, gjennomfører et kurs på 7 timer og opparbeider 2 års erfaring med klasse A2

Før man kan begynne med trafikkopplæring på MC må eleven har gjennomført trafikalt grunnkurs, eller ha førerkort fra annen motorvogn. I vår bookingkalender kan du enkelt bestille trafikalt grunnkurs eller finne neste ledige MC-kurs.

Vi garanterer at du som elev alltid får en god og sikker opplæring. Vi gir individuell opplæring etter moderne undervisnings-prinsipper til alle våre elever. Det er du som elev som skal være i fokus gjennom hele opplæringen hos oss.
Vi er svært opptatt av å levere høyt faglig nivå på all undervisning, og alle våre trafikklærere er til enhver tid faglig oppdatert. Undervisningen følger læreplaner utgitt av Vegdirektoratet og godkjent av Statens vegvesen.

Lurer du på noe? Ta kontakt med oss på 55 31 07 00 eller kom innom våre lokaler i Kong Oscarsgate 23.


Oppmøtesteder

 • Bergen sentrum
 • Bergen vest
 • Landås
 • Fyllingsdalen
 • Fana
Facebook Byens Trafikkskole på Facebook
Byens Trafikkskole AS
Kong Oscars gate 23
5017 Bergen
Tlf. 55 31 07 00
post@byenstrafikkskole.no
×